Türkçe

FM Approvals, üçüncü taraf test ve belgelendirme hizmetleri konusunda uluslararası bir liderdir. Mal hasarını önleme ürün ve hizmetlerinin, ticari ve endüstriyel tesislerde kullanılmak üzere en yüksek kalite, teknik bütünlük ve performans standartlarına uygun olmasını sağlarız. Nasıl mı? Bilimsel araştırmalar ve testlerin yanı sıra yüz yıldan uzun deneyimle desteklenen dünya çapında bir belgelendirme süreci kullanarak.

 

Küresel Erişim

FM APPROVED (FM ONAYLI) İŞARETİ, düzenleyiciler ve bina sahipleri tarafından tüm dünyada kabul ve saygı görür. Sertifikamız güven aşılar, saygı uyandırır ve ürününüzün küresel pazarlara erişimini sağlar. Ürünleri FM Approved (FM Onaylı) olan üreticileri bulmak için Onay Kılavuzumuzu inceleyin.

 

Misyon Bildirisi

FM Approvals, ürün ve hizmetleri aşağıdaki konulara özgün bir şekilde odaklanarak belgeler:

 • Mal hasarını önleme ürünlerinin ve hizmetlerinin objektif olarak test edilmesi ve ağır hasar önleme standartlarını karşılayan ürün ve hizmetlerin belgelendirilmesi.

 • Mal hasarını önleme uygulamalarını iyileştiren ve geliştiren FM Approved (FM Onaylı) ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinin ve kullanılmasının teşvik edilmesi.

Liderlik

Ulusal ve uluslararası komitelerde lider konumunda olan mühendislerimiz, teknik bilgi birikimimizin ve uzmanlığımızın sürekli değişen ve zorlu bir dünyada mal hasarını önleme çalışmalarını desteklemeyi sürdürmesini sağlarlar. 

 

Test İşlemi ve Tesisler

Test işlemi, ABD'deki en son teknolojiye sahip FM Global Araştırma Kampüsü tesislerinde gerçekleştirilerek testlerin küresel olarak tutarlı ve kaliteli olması sağlanır.

 

Sertifika Süreci

Ürünü ya da test programının karmaşıklığını göz önüne almaksızın, ürününüzü en yüksek seviyedeki test standartlarına göre değerlendirmek ve böylece ürününüze FM APPROVED (FM ONAYLI) işareti kazandırmak için sizinle birlikte çalışacağız. Onay sürecimiz etkilidir ve ürününüzü pazarda diğer ürünlerden farklı kılar.

Ürününüze FM Approved (FM Onaylı) işareti kazandırmaya hazır mısınız? Beş adımdan oluşan sürecimiz şöyledir:

 • Üreticinin Talebi

  Üretici; FM Approvals'a mektup, faks ya da e-posta göndererek bir ürün ya da tertibat için Onay talebinde bulunur ve konum, işin kapsamı, model numaraları, teknik özellikler ve ilgili satış literatürü bilgilerini sağlar. Yeni ürünler için Onay almak isteyen müşterilerin fiyat teklifi talebinde bulunmak için başvuru formumuzu doldurması gerekmektedir.

 • Teklifin Hazırlanması ve Üreticinin Onayı

  FM Approvals, müşteriye işin kapsamını, maliyet tahminlerini, programı, gerekli testleri ve gereken örnekleri içeren bir teklif mektubu gönderir. Yeni müşterilere imza için tek bir defaya mahsus olmak üzere sözleşme (Ana Sözleşme) gönderilir. Ardından üretici teklifi yazılı olarak onaylar, teklifte belirtilmiş olan tüm gerekli materyalleri ve bilgileri sağlar.

 • İnceleme, Test Etme ve İlk Denetim

  FM Approvals, ürün karşılaştırmalarıyla ilgili çizimleri veya teknik özellikleri hazırlar. Gerekli olan tüm öğeler alındıysa test işlemi programlanır ve gerçekleştirilir. Müfettiş, ürünün FM Approvals tarafından Onaylanmasından önce kalite kontrol prosedürlerini incelemek üzere müşterinin tesisini ziyaret eder (ilk kez çalışılan bir müşteriyse ya da üretim tesisinin yeri değişmişse).

 • Rapor, FM APPROVED (FM ONAYLI) İşareti ve Listeleme

  Test işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra bir rapor hazırlanır ve bu rapor, teknik doğruluk ile kalite açısından incelenir. Örnekler gerektiği şekilde saklanır ve arşivlenir, müşteriye iade edilir veya müşterinin talimatlarına uygun olarak imha edilir. FM Approvals nihai raporu müşteriye gönderir. Onay işlemi rapor tarihi itibariyle geçerlidir. Bundan sonra üretici ürünü FM Approved (FM Onaylı) olarak etiketleyebilir ve ürün FM Approvals'ın çevrimiçi kaynağı olan Onay Kılavuzu'nda listelenir. FM Approved (FM Onaylı) çatı tertibatları, web tabanlı yazılımımız olan RoofNav'a girilir.

 • Gözetim Denetimleri

  FM Approved (FM Onaylı) durumunu sürdürebilmek için üretim tesislerinin gözetim denetimlerinin yapılması gerekir.

   

  NOT: Şu an itibariyle, FM Approvals’ın web sitesinin kalanı yalnızca İngilizce olarak mevcuttur.